• Kategorie
  • Opcje
  • Karmy specjalistyczne na cukrzycę i odchudzanie

Animonda Integra Protect Diabetes tacka z wątróbką kurczaka 100g Animonda Integra Protect Diabetes pełnowartościowa karma mokra dla kotów z cukrzycą    Cu...
Wysyłka w ciągu Do 24h (w dni robocze)
4.29 -3% 4.16
Lubię to
Animonda Integra Protect Diabetes tacka z sercami indyka 100g Animonda Integra Protect Diabetes pełnowartościowa karma mokra dla kotów z cukrzycą    Cukrz...
Wysyłka w ciągu Do 24h (w dni robocze)
4.39 -3% 4.26
Lubię to

Cukrzyca u kotów.

Zła dieta i brak aktywności przyczyniają się do otyłości i cukrzycy u naszych kotów. Dieta kota powinna zawierać mniej niż 10% kalorii z węglowodanów. Można to osiągnąć za pomocą karmy specjalistycznej. 

Oznaki cukrzycy są łatwe do rozpoznania: utrata masy ciała pomimo zwiększonego apetytu, zwiększonego pragnienia i zwiększonego oddawania moczu. Jeśli zobaczysz je u swojego kota, zabierz go do swojego lekarza weterynarii JAK NAJSZYBCIEJ w celu badania.

Do nadwagi, a w konsekwencji do otyłości, dochodzi gdy ilość energii pobieranej z pokarmem przewyższa jej wydatkowanie. Nadmiar energii gromadzony jest w organizmie głównie w postaci tkanki tłuszczowej.  Otyłość ma negatywny wpływ na jakość życia kota, prowadzi do licznych zmian w organizmie oraz w znacznym stopniu zmniejsza komfort i długość życia zwierzęcia. 

Karmy specjalistyczne znajdują zastosowanie u kotów cierpiących na cukrzycę oraz otyłość. Podawanie takiej karmy powinno nastąpić po konsultacji z lekarzem weterynarii. W okresie stosowania diety specjalistycznej wymagane są regularne wizyty kontrolne u lekarza.