• Kategorie
  • szukaj
  • Karma dla kota

Troska o zdrowie i prawidłowy rozwój naszego kota wymaga także zadbania o jego codzienne wyżywienie. Zdecydowanie pomocna w tym obszarze będzie marka Kotamy, która udostępnia szereg zbilansowanych oraz pełnowartościowych pokarmów. Są one dopasowane zarówno do wieku, jak też indywidualnych potrzeb, które mogą zostać wskazane choćby przez weterynarza. Polecana karma dla kota to możliwość wyboru opcji: mokrej, suchej i specjalistycznej. Klienci często decydują się na zakup kilku wariantów z uwagi na konkretne potrzeby, jak również pewne urozmaicenie żywieniowe. Kocia karma musi cechować się różnorodnością składników, by zwierzę naprawdę chętnie ją spożywało. Warto wybrać najlepszą ofertę!

Zdrowa i pożywna karma dla kotów

Wiele osób zastanawia się, jakie jedzenie dla kotów będzie najlepsze pod względem przechowania oraz konkretnych potrzeb ukochanego pupila. Trzeba zaznaczyć, że treściwa i pożywna jest odmiana sucha, dodatkowo może pomóc w odkłaczaniu oraz utrzymaniu zdrowych dziąseł. Wersja mokra to z kolei pyszne karmy mięsne zawierające witaminy, a także minerały. Warianty specjalistyczne są przeznaczone dla starszych kotów lub tych, zmagających się z określonymi problemami zdrowotnymi. Odpowiednio dobrana dieta może pomóc zwierzęciu w uporaniu się z pewnymi dolegliwościami. Pokarm dla kota to chociażby Power of Nature Natural Cat Fees Favorite czy Canagan Free Run Chicken. Te suche karmy to produkty premium o starannie dobranych składnikach. Pierwsza z nich zawiera między innymi: jagnięcinę, ryż, kukurydzę czy olej z łososia. Do tego dochodzą witaminy i związki mineralne. Druga to opcja bezzbożowa dla bardzo aktywnych lub wysterylizowanych kotów. Przykładami mokrej karmy są Gussto czy Renske Bio. Delikatne kawałeczki mięsa w sosie dla dorosłych kotów to duża przyjemność z jedzenia i właściwa porcja energii.

Pokarm dla kota to bogactwo składników odżywczych

Ciekawostką może być fakt, iż koty uwielbiają wołowinę, co potwierdza Renske Bio zawierający poza tym siemię lniane. Wytwarzany jest w ekologicznych i certyfikowanych gospodarstwach. Dobra kocia karma to też propozycje specjalistyczne, wśród których znajdują się chociażby wyroby: ANIMONDA INTEGRA Protect Harnsteine i Gussto Intestinal. Pierwszy z produktów pomoże w walce ze schorzeniami dróg moczowych, ponieważ będzie zapobiegał kamicy nerkowej. To połączenie różnych mięs, warzyw oraz dobroczynnych tłuszczów. Z kolei drugi jest przeznaczony dla zwierząt zmagających się z nadwagą. Ograniczenie zbędnych kalorii łączy się tu z zachowaniem pełnych wartości odżywczych. Jednocześnie karma dla kotów cechuje się doskonałym smakiem, by pupil nie dostrzegł większej różnicy podczas jedzenia. W naszym sklepie oferujemy również inne artykuły pielęgnacyjne oraz kompletne wyposażenie, dzięki któremu można stworzyć zwierzęciu naprawdę przyjazną przestrzeń do życia i codziennego funkcjonowania. Sporym atutem naszych propozycji są też bez wątpienia konkurencyjne ceny. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałym asortymentem, mamy szeroki wybór żwirków dla kotów, kuwety oraz ciekawe zabawki.