• Kategorie
  • Szukaj
  • Karmy specjalistyczne dla kota

Niezależnie od indywidualnych potrzeb specjalistyczne karmy dla kotów mają za zadanie nie tylko prawidłowo odżywiać, ale też regenerować organizm zmagający się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Podobnie, jak człowiek, zwierzę może potrzebować wsparcia w wielu schorzeniach. Wymagają one wdrożenia określonych działań leczniczych oraz optymalnie dobranej diety. Sklep internetowy Kotamy oferuje zatem szeroki asortyment stanowiący sprawdzoną i bezpieczną suplementację. Karmy wpływają między innymi na: skórę, wzrok, kości, żołądek, układ moczowy, zęby, stawy czy sierść. Niektóre są także pomocne w walce z nadwagą. Zbędnych kilogramów można pozbyć się u kota przy zachowaniu jego dobrego zdrowia.

Specjalistyczne karmy dla kotów w walce z dolegliwościami

Konkretne problemy zwierzęcia muszą być przede wszystkim zdiagnozowane, aby w razie konieczności można było wdrożyć właściwe leczenie. Należy pamiętać, że jednym ze wskazań może być również dieta bogata w konkretne składniki oraz substancje odżywcze. Jednoczesne ograniczenie dostarczania innych substancji powinno uregulować niektóre obszary funkcjonowania kociego organizmu. Wśród potencjalnych schorzeń można wymienić chociażby kłopoty z: sierścią, wątrobą, dziąsłami czy cukrzycą. Karma specjalistyczna dla kotów jest przetestowana klinicznie pod kątem właściwości oraz wpływu na zdrowie pupila. Każdy z dostępnych produktów będzie zatem odpowiadał na konkretne potrzeby lecznicze. Przykładami mogą być Monge VetSolution Renal and Oxalate czy też Cats Plate Vet Gastro. Pierwszy z wyrobów to kompletny pokarm dla kotów, stworzony w celu ochrony funkcji nerek oraz redukcji kamieni nerkowych. Z kolei drugi to specjalistyczna, monobiałkowa, mokra karma dla kotów z problemami gastrycznymi. Opracowana przez specjalistów w oparciu o najnowsze badania dotyczące postępowania w przypadku tego schorzenia.

Specjalistyczne karmy dla kotów na każdym etapie życia

Koty często potrzebują wsparcia w przypadku przewlekłej niewydolności nerek i redukcji tworzenia się kamieni moczanowych. Należy pamiętać, że chory kot ma takie samo zapotrzebowanie na składniki odżywcze i energię jak zdrowy kot. Karma Dr. Berg Pro NIERE dla kotów - nerki i kamica moczowa została stworzona z myślą o takich sytuacjach. To najzdrowsza karma dla kota, zalecana głównie przy przewlekłej lub ostrej niewydolności nerek. Wszystkie tego typu preparaty są produkowane w oparciu o konkretne wskazania i badania weterynaryjne. Karmy Dr. Berg smakują na tyle dobrze, że zwierzę bez kłopotu przyzwyczai się do nowego menu i nie będzie przy tym okazywało jakiegokolwiek niezadowolenia. Te zdrowe karmy dla kota będą wsparciem w zmianie żywieniowej na rzecz lepszego zdrowia. Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swojego pupila, polecamy także preparaty odżywcze oraz liczne środki pielęgnacyjne.


copyright 2024 kotamy.com