• Kategorie
  • Szukaj
  • Żwirki bentonitowe i sepiolitowe dla kota

Mnogość dostępnych odmian artykułów higienicznych dla kota sprawia, że warto zainteresować się walorami, które wykazuje żwirek bentonitowy. Marka Kotamy dostarcza liczne możliwości wyboru oraz naprawdę korzystne ceny. Co ważne, idzie za tym jakość danego artykułu przekładająca się na docelowe przeznaczenie. Żwirek dla kota bentonitowy to alternatywa dla wersji: drewnianych, niezbrylających, silikonowych czy specjalistycznych. Zasadniczo ten rodzaj produktu cechuje się uniwersalnością zastosowania, chroni właściciela kota przed potencjalnymi niedogodnościami. Zwierzęciu ułatwia za to określone czynności fizjologiczne. Nieczystości można szybko usunąć z kuwety.

Żwirek bentonitowy nie przyczepia się do kocich łapek

Oferowany bentonitowy żwirek jest rozwiązaniem dla skrupulatnych i konsekwentnych klientów. Mogą oni wygospodarować czas na kontrolowanie stanu zawartości kuwety oraz systematyczne usuwanie stałych odchodów w zamian za niezawodność, a także efektywność wchłaniania wilgoci. Ten wyrób zapewnia właśnie takie walory, a ponadto jest bardzo przyjazny dla każdego kota. Zwierzak z pewnością nie podrażni sobie łapek, gdyż ta opcja wyróżnia się delikatnością podczas użytkowania. Żwirek dla kota, jakim jest bentonit, to pewien rodzaj gliny powstałej na bazie wulkanicznego popiołu. Wchłanianie wynika z możliwości kilkunastokrotnego zwiększenia własnej objętości, dzięki czemu absorpcja wilgoci jest naprawdę efektywna. Ta odmiana jest także dużo bardziej ekonomiczna, a pojedynczy zakup starcza na dłużej niż w przypadku pozostałych wariantów. Będzie to więc zdecydowanie racjonalny wybór.

Żwirek bentonitowy to różne warianty zapachowe

Bentonit to niejedyny żwirek dla kota, gdyż w tym obszarze klienci mają do wyboru wiele opcji redukujących odór przy równoczesnym wytwarzaniu przyjemnych zapachów. Potencjalni nabywcy zadają sobie jednak pytanie, czy lepszy będzie żwirek bentonitowy, czy zeolitowy? Powstaje bowiem na bazie krzemianów z domieszką innych minerałów - w praktyce oznacza to dobrą wchłanialność moczu przy równoczesnej zdolności do neutralizowania bakterii. Daje to bezpieczeństwo kotu, który w związku z korzystaniem z kuwety nie nabawi się przypadkowego zakażenia.Żwirek zeolitowy chroni właśnie przed takimi zagrożeniami, zapewniając pełną funkcjonalność użytkową. W asortymencie znajdują się odmiany o różnej granulacji wzbogacone określonymi nutami zapachowymi. Chcąc zadbać o zdrowie własnego kota, warto zapoznać się również z: preparatami odżywczymi, specjalnymi szamponami i odżywkami, a także szerokim wyborem karm dla kotów.


copyright 2024 kotamy.com