Złóż zamówienie do godziny 13:00 (Poczta Polska/Punkty Poczty Polskiej), lub do 14:00 (Kurier InPost/Paczkomat), 

a my wyślemy je do Ciebie tego samego dnia! (dotyczy dni roboczych)


  • Kategorie
  • Szukaj
  • Miski i poidła dla kota

Dobrze dopasowana miska to nieodłączny element wyprawki dla kota. Czym powinien charakteryzować się produkt tego typu? Musi być przede wszystkim praktyczny. Zestaw misek dla kota ułatwi zwierzęciu jedzenie i picie, a co więcej - pozwoli zachować czystość w miejscu, w którym będą się one znajdowały. Równie przydatnym akcesorium są poidła dla kotów, nazywane również fontannami. Mają na celu zapewnić zwierzęciu stały dostęp do czystej, natlenionej wody, a także zachęcić je do picia. Mechanizm działania takiej fontanny gwarantuje nieprzerwaną cyrkulację i jest na tyle atrakcyjny, że przyciągnie uwagę nawet tych kotów, które na co dzień nie mają dużego pragnienia. Szukając wysokiej jakości misek oraz poidełek dla kotów, warto zapoznać się z asortymentem naszego sklepu Kotamy.

Zestaw misek dla kota - czym kierować się przy jego wyborze?

Idealne miski dla kota to takie, które dopasowane są do wielkości zwierzaka oraz budowy jego pyszczka. W przypadku małych zwierząt najlepiej sprawdzać będą się modele z niskimi ściankami. Dobrym rozwiązaniem dla starszych mruczków będą natomiast miski dla kota na stojaku. Warto rozważyć zakup kilku misek - jednej do karmy suchej, drugiej - do mokrej, a trzeciej - do wody. Optymalna pojemność bufetu dla kota to około 200-300 mililitrów. Dodatkowo warto zaopatrzyć się także w podkładkę pod miski, która skutecznie chroni przed ich przesuwaniem się po podłodze. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, do wyboru są między innymi miski ceramiczne oraz melaminowe. Ciekawą propozycją z naszego asortymentu jest Trixie miska z melaminy z kocimi uszami, wykonana z wysokiej jakości tworzywa. Posiada spód zabezpieczony przy pomocy antypoślizgowej gumy.

Praktyczne poidła dla kotów

Poidła dla kotów mogą mieć kształt klasycznej fontanny lub być zbliżone wyglądem do wodospadu. Do ich produkcji wykorzystuje się zarówno ceramikę, jak i plastik. Poidło musi zawierać miskę, do której spływać będzie woda oraz kranik lub źródełko. Nieodłącznym jej elementem jest także pompa tłocząca ciecz w górę. W naszym sklepie zaopatrzyć można się między innymi w fontannę Catit Senses Flower z trójfazowym filtrem z fizeliny zatrzymującej zanieczyszczenia. Poza miskami i poidłami znaleźć można również mokre oraz suche karmy dla kota, a także żwirki dla kota.