• Kategorie
  • Szukaj
  • Karmy suche dla kotów seniorów

Karmy dla kotów seniorów

Odpowiednio dopasowana karma to gwarancja utrzymania kota w dobrej kondycji przez długie lata. Karma dla kotów seniorów skutecznie wspomaga ich organizm, chroniąc przed rozwojem chorób czy też dolegliwościami charakterystycznymi dla właśnie nieco starszych kotów. Do zalet tego typu produktów zaliczyć można również to, że dostarczają szeregu łatwo przyswajalnych składników odżywczych o zredukowanej kaloryczności. Mimo tego zwierzę nie odczuwa głodu i pozostaje w bardzo dobrej kondycji. To z kolei przekłada się na utrzymanie prawidłowej wagi oraz lepsze samopoczucie. Nasz sklep internetowy oferuje bogaty wybór najwyższej jakości karmy dla kotów seniorów.

Czym powinna charakteryzować się idealna karma dla kotów seniorów?

Idealna karma dla kotów seniorów- czyli jaka? Jej kawałki powinny być niewielkie, tak, aby można było ją z łatwością pogryźć. Związane jest to z tym, że mruczki w podeszłym wieku często miewają problemy z zębami oraz dziąsłami i mogą sobie nie poradzić z twardszą karmą. Małe, kruche krokiety to gwarancja tego, że nawet jeżeli zwierzę niedokładnie pogryzie pokarmu, nie zaszkodzą mu, a samo jedzenie nie będzie sprawiało bólu. W przypadku zaawansowanych problemów z dziąsłami czy braków w uzębieniu, poza suchą karmą dla kotów seniorów, zaopatrzyć można się również w miękki, mokry pokarm. Pożywienie dla nieco starszych kotów charakteryzować powinno się specjalną recepturą. Warto, aby zawierało dużą ilość składników wspomagających pracę układu pokarmowego. Dobrym rozwiązaniem będą karmy o obniżonej zawartości niektórych minerałów - zapobiegać będą problemom z nerkami oraz układem moczowym. Wybierając karmę dla kotów seniorów, warto szczególną uwagę zwrócić na to, czy ma składniki wspomagające pracę stawów oraz takie, które wykazują właściwości przeciwzapalne i wspierające produkcję mazi stawowej.

Najlepsza karma dla kotów seniorów 

W naszym sklepie internetowym znaleźć można różnego rodzaju karmę dla kotów seniorów. Przykładem wysokiej jakości produktu tego typu jest Power of Nature Golden Years Senior. To produkt stworzony z myślą o kotach dojrzałych powyżej 6 roku życia. W składzie karmy znajduje się między innymi świeży kurczak, ryż brązowy oraz mięso z królika. Kolejna propozycja to MAC's Cat Senior Light. Karma skutecznie wzmacnia odporność, oczyszcza organizm i przeciwdziała procesom starzenia się komórek. 


copyright 2024 kotamy.com