Tomojo to karma na bazie owadów dla psów i kotów. Producentowi przyświeca hasło „Zdrowsze zwierzęta dla zdrowszej planety.”


DLACZEGO OWADY?

Receptura Tomojo zastępuje konwencjonalne mięso proszkiem z owadów: źródłem wysokiej jakości białek bogatych w aminokwasy i kwasy tłuszczowe. To zrównoważony posiłek, z łatwym do zidentyfikowania składem, przez co pozwala uniknąć obecności antybiotyków i hormonów wzrostu.

ZDROWA I PRZYJAZNA RECEPTURA

Receptura karmy jest bezzbożowa i opracowana z ograniczeniem alergenów pokarmowych (jest bezglutenowa, nie zawiera pszenicy, kukurydzy, soi, jajek, ryb, nabiału). Karma jest wysoce przyswajalna i odpowiednia dla kotów podatnych na alergie.

ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA

Nie ma planety B! Tomojo zapewnia, że wybrał owady jako podstawę swojej receptury, dlatego, że ich produkcja wykorzystuje minimalną ilość zasobów naturalnych. W rzeczywistości wymaga mniej powierzchni rolniczej, znacznie mniej wody i emituje mniej gazów cieplarnianych niż jakakolwiek konwencjonalna intensywna produkcja mięsa, przy równoważnej ilości białka. Nie wymaga również hormonów wzrostu ani antybiotyków. Dodatkowo, do wyprodukowania 1 kg karmy Tomojo potrzeba 200 razy mniej wody niż do wyprodukowania 1 kg kurczaka. W porównaniu z karmą dla zwierząt na bazie wołowiny, kurczaka lub łososia, mączka dla owadów pozwala  znacznie zmniejszyć wpływ na środowisko. Produkcja wymagają znacznie mniej wody i przestrzeni rolniczej oraz emituje mniej CO2.

OWADY HODOWANE W HOLANDII

Owady wchodzące w skład karmy są hodowane w certyfikowanych gospodarstwach i karmione zrównoważoną mieszanką lokalnych odpadów rolniczych (resztki ziarna, owoców i warzyw). Do karmy użyto owadów Hermetia Illucens, czyli szeroko rozprzestrzenionego gatunku muchówki z rodziny lwinkowatych. 

tomojo karma dla kota  z owadów

WYPRODUKOWANO WE FRANCJI

Karma powstaje w zakładzie z siedzibą w Mayenne, dbającym o produkcję karm z największą starannością, a przede wszystkim z wielką miłością.

PRZEPIS STWORZONY PRZEZ LEKARZY WETERYNARII

Producent karmy, aby opracować swoje unikalne przepisy, podjął współpracę z dwoma lekarzami weterynarii specjalizującymi się w żywieniu zwierząt. Byli oni również obecni na każdym etapie produkcji, aby zapewnić najwyższą jakość karmy.

W 100% KOMPOSTOWALNE OPAKOWANIA

Przy produkcji karmy zadbano również o ekologiczne standardy opakowań, które są całkowicie biodegradowalne. Partner produkcyjny Tomojo, ma siedzibę we Włoszech i jest liderem na rynku ekologicznych opakowań do karmy dla zwierząt domowych.

tomojo karma dla kota  z owadów kotamy karma insekty

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE KARMY Z OWADÓW DLA KOTA:

Czy muszę skonsultować się z weterynarzem przed przejściem na karmę dla zwierząt Tomojo?

Receptura Tomojo została opracowana przez dietetyka weterynaryjnego, aby zapewnić jej równowagę, kompletność i wygodę trawienia. Jeśli twój kot jest zdrowy i zachowuje się normalnie, nie musisz konsultować się z weterynarzem.


Jak sprawić, by przejście kota na pokarm z owadów zakończyło się sukcesem?

Każda zmiana w diecie kota wymaga etapu przejściowego. Ta niezbędna faza pozwala im stopniowo dostosowywać się do nowych karm, poznawać ich smak i ograniczyć problemy trawienne. Wszystkie wskazówki dotyczące udanego przejścia na żywność z owadów podano na odwrocie opakowania z karmą.


Mój kot jest alergikiem i potrzebuje hipoalergicznej diety. Czy karma Tomojo jest odpowiednia?

Karmy Tomojo zawierają mączkę z owadów, która jest jak najbardziej odpowiednia dla kotów zagrożonych wystąpieniem alergii, ponieważ nie zawiera najczęstszych alergenów, z którymi mają do czynienia w przypadku tradycyjnych receptur handlowych.

karma z owadów insekty larwy

Czy receptura Tomojo jest odpowiednia dla kociąt? A co z wysterylizowanymi kotami?

Karmy Tomojo są dostosowane do wszystkich ras kotów, niezależnie od ich płci, czy wieku. Ze względu na bardzo szczególną równowagę mineralną, związaną ze stosowaniem białek owadów są one także dobrym rozwiązaniem dla kotów z niewydolnością nerek, seniorów, poddanych kastracji i i podatnych na choroby dróg moczowych. Receptura zapewnia naturalny bilans minerałów odpowiedni dla każdego kota.


Ile karmy podawać kotu?

Zapotrzebowanie energetyczne kota zależy od wielkości i wagi zwierzęcia, ale także od jego wieku, wydatku energetycznego (mało lub bardzo aktywny kot) i jego stanu (dorastanie, ciąża, laktacja itp.)


Czy karma Tomojo to kompletna karma dla mojego kota? A może posiłek powinien być uzupełniony witaminami?

Karmy dla zwierząt domowych Tomojo stanowią kompletne i zbilansowane posiłki, są wystarczające pod każdym względem, aby zaspokoić naturalne potrzeby żywieniowe kotów. Ponieważ nie podlegają mineralnej zawartości mięsa w kościach, mają także znaczną przewagę pod względem równowagi jonowej racji. Opracowany wspólnie z dietetykiem przepis Tomojo prawidłowo równoważy minerały i inne pierwiastki niezbędne do metabolizmu, dzięki czemu jest to pokarm szczególnie odpowiedni dla sterylizowanych kotów ... ale nie tylko!

karma dla kota z larw

Czy karma jest odpowiednia dla chorych kotów?

Karmą można karmić chorego kota, ale nie po to, aby go wyleczyć. Należy zauważyć, że niektóre choroby wymagają ścisłej diety i tylko weterynarz, który rozpoczął leczenie, będzie mógł  podjąć odpowiednią decyzję.

Mój kot nie może przekonać się do nowej karmy, co powinienem zrobić?

Koty są zwierzętami bardzo niezależnymi i dlatego często bardziej kapryśnymi. Niektóre koty lubią bardzo mocne smaki, które niekoniecznie są dobre dla ich zdrowia. Odmowa lub dystans do nowej karmy są częste, ale nie należy tego uważać za instynktowną reakcję na jakość jedzenia. W rzeczywistości kot jest w stanie wytrzymać nawet przez kilka dni bez jedzenia, nawet jeśli przez cały czas prosi Cię o dokładkę. Postaraj się mieszać karmę i stopniowo przyzwyczajać kota do nowych smaków.

Skąd w składzie surowy popiół?

Słowo „popiół” pochodzi od metody analizy składu mineralnego produktu obowiązującej od XIX wieku. Aby zmierzyć poziom minerałów w produkcie, produkt jest spalany. Związki organiczne palą się, podczas gdy związki nieorganiczne (tj. minerały) pozostają w postaci popiołu.


sucha karma tomojo

Dlaczego lista dodatków jest tak długa?

Rzeczywiście lista dodatków jest długa i może być przerażająca, ale dodatki nie są „niebezpieczne”, gdy zrozumie się, co faktycznie reprezentują. Istnieje kilka rodzajów dodatków. Po pierwsze, istnieją dodatki odżywcze, które są po prostu witaminami, minerałami lub aminokwasami dodanymi w postaci surowej. Dodatki żywieniowe stanowią 90% dodatków znajdujących się w karmie. Pozostałe 10% to dodatki technologiczne stosowane w produkcji karmy w celu usprawnienia procesów produkcyjnych. Pozwalają, aby karma nie kruszyła się i zapewniają dobre przechowywanie. Wszystkie dodatki technologiczne są oceniane przez Krajową Agencję Bezpieczeństwa Żywności przed wprowadzeniem ich na rynek.


Co to jest hydrolizat białka zwierzęcego?

Hydrolizaty białek zwierzęcych są białkami zwierzęcymi, które zostały wstępnie zdenaturowane pod wpływem ciepła przez określony czas. Zaletą tych hydrolizatów jest to, że są one znacznie lepiej przyswajalne niż proste odwodnione produkty pochodzenia zwierzęcego. Ponadto produkty te są całkowicie hipoalergiczne. Hydrolizaty białka zwierzęcego są zatem prawdziwym plusem pod względem żywienia!

 

Dlaczego dodano fosfor?

Fosfor jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który bierze udział w wielu ważnych reakcjach metabolicznych. Jego niedobór, może prowadzić do choroby, a nawet śmierci zwierzęcia. Właśnie dlatego receptury Tomojo są opracowywane przez lekarzy weterynarii specjalizujących się w żywieniu zwierząt, aby zaoferować karmę dla zwierząt doskonale zbilansowaną i dostosowaną do potrzeb kotów.


Czy karma dla zwierząt Tomojo ma takie same właściwości odżywcze jak tradycyjna karma dla zwierząt domowych?

Owady są częścią królestwa zwierząt, dlatego tak jak wołowina, czy drób pozostają doskonałymi źródłami niezbędnych aminokwasów. Receptury Tomojo, opracowane przez dietetyka specjalizującego się w równowadze trawiennej kotów, doskonale respektują równowagę odżywczą wymaganą do długiego i zdrowego życia.


karma tomojo sklad

Czy przepisy Tomojo są zatwierdzane przez specjalistę?

Wszystkie karmy Tomojo opracowywane są przez dietetyka specjalizującego się w żywieniu zwierząt. Są badane i analizowane, aby upewnić się, że spełniają wszystkie oczekiwania żywieniowe psa i kota.

Czy w karmie dla zwierząt Tomojo są konserwanty?

W karmach nie ma chemicznych środków konserwujących, jednak niektóre z surowców, takie jak witaminy lub oleje, są chronione przed utlenianiem przez środki konserwujące zgodne z przepisami, tak jak ma to miejsce w przypadku produktów ekologicznych. Mianowicie: niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, na przykład omega 3 i omega 6, podlegają naturalnemu utlenianiu, dlatego wymagają ochrony. Jedynymi konserwantami, które można znaleźć w karmach, są przeciwutleniacze, głównie pochodzenia naturalnego i zawsze w umiarkowanych ilościach.


Czy Tomojo posiada certyfikat ekologiczny?

Ponieważ przetwarzanie owadów jest stosunkowo nowe, certyfikacja ekologiczna nie została jeszcze stworzona. 

sklad karma z owadami

Co oznacza karma „bez zbóż”?

Oznacza to po prostu, węglowodany dostarczane są przez składniki takie jak ziemniaki, groszek i soczewica zamiast zbóż, takich jak np. pszenica. Zboża są często źle tolerowane przez zwierzęta i mogą nawet powodować alergie lub nietolerancje.

kot motyl muchy cmy

A czy twój kot poluje na muchy i z przyjemnością je zjada? To idealna karma dla niego! Owady to obecnie jedyny słuszny ekologicznie, etycznie i jednocześnie zdrowy i zbilansowany wybór dla kota. Odważ się i spróbuj nowości. Karma dostępna w naszym sklepie w 2 opakowaniach: 1,5kg i 7kg.