W okresie letnim ważne jest zadbanie o odpowiednie nawodnienie kota, aby zapobiec odwodnieniu i przegrzaniu. Oto kilka wskazówek dotyczących dbania o nawodnienie kota w lecie:

  1. Świeża woda: Upewnij się, że kot ma zawsze dostęp do świeżej, czystej wody. Regularnie sprawdzaj i uzupełniaj miskę z wodą, aby zapewnić, że jest zawsze nawodniony. Pamiętaj, aby unikać misek plastikowych, ponieważ są one podatne na zarysowania, w których tworzą się bakterie. Powodują one również reakcje alergiczne poprzez zawarte w nich barwniki, związki chemiczne, czy substancje stosowane do utrzymania elastyczności. Zaleca się korzystanie z misek dla kotów wykonanych z bezpiecznych materiałów, takich jak ceramika, szkło lub nierdzewna stal. Są one łatwiejsze do utrzymania czystości, mniej podatne na zarysowania i nie absorbują zapachów.

  2. Fontanna dla kotów: Rozważ zakup specjalnej fontanny dla kotów, takiej jak Catit Pixi, która zapewni Twojemu pupilowi stałe źródło świeżej, oczyszczonej wody. Bieżąca woda zachęca koty do picia, co pomaga zapobiegać chorobom dróg moczowych. Wielu kotom bardziej podoba się picie z bieżącej wody, a fontanna może zachęcić je do większego spożycia płynów. Aby uzyskać optymalne rezultaty, pamiętaj o regularnej wymianie filtra.

  3. Lód w misce: Możesz dodać kilka kostek lodu do miski z wodą kota. Niektóre koty lubią pić zimną wodę, a kostki lodu mogą pomóc utrzymać wodę chłodną przez dłuższy czas.

  4. Mokra karma: Podczas gorących dni można zwiększyć podaż mokrej karmy dla kota. Mokra karma zawiera dużą ilość wody i może pomóc w nawodnieniu kota.

  5. Zupa dla kota: Idealnym rozwiązaniem dla kocich niejadków może okazać się karma mokra w postaci zupy. W sklepie kotamy.com znajdziesz wiele ciekawych propozycji na urozmaicenie codziennej diety. Doskonałym wyborem może okazać się John Dog for Cats Soup w pysznych wariantach smakowych: kaczka, królik oraz indyk. Ciekawym wyborem jest również płynna karma Smoothie Cat, Miamor oraz Josera


  1. Schłodzone przysmaki: Możesz zamrozić płynne przysmaki dla kota i podać je jako schłodzone przekąski. To nie tylko dostarczy płynów, ale także ożeźwienia. Świetnym przykładem są płynne przysmaki topowych marek takich jak: Inaba, Kit Cat, Catit oraz Moonlight Dinner.

  2. Monitoruj zachowanie kota: Obserwuj zachowanie kota i sprawdzaj, czy wykazuje oznaki odwodnienia, takie jak letarg, wymioty, zmniejszone picie lub brak apetytu. Jeśli zauważysz takie objawy, skonsultuj się z weterynarzem, ponieważ mogą wskazywać na poważniejsze problemy zdrowotne.
Pamiętaj, że każdy kot jest inny, dlatego ważne jest dostosowanie nawodnienia do indywidualnych potrzeb twojego kota. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące nawodnienia lub zdrowia swojego kota, zawsze warto skonsultować się z weterynarzem.