Zabawki interaktywne dla kotów

2021-03-16 09:00:00
Zabawki interaktywne dla kotów

Nie lubisz nudy i monotonii? Założymy się, że Twój kot też tego nie lubi! Zabawa to ważny element jego dnia i nie powinien być pomijany. To także świetna forma nauki nowych rzeczy i doskonalenia już zdobytych umiejętności. Twój kot z pozoru może sprawiać wrażenie miłego przytulaka, którego nic tylko by głaskać i adorować. Nie zapominaj jednak, że ten zwinięty w kulkę futrzak, to w dalszym ciągu mały drapieżnik, którego instynkt łowiecki należy zaspokoić. Jeśli tak się nie stanie zwierzę będzie znudzone i sfrustrowane, a swoje nerwy chętnie wyładuje na najbliższym otoczeniu. Aktywna zabawa jest dla niego również na wagę złota, odpowiednia dawka ruchu pomaga w zachowaniu właściwej wagi i dobrego stanu zdrowia. W naszym sklepie internetowym znajdziesz zabawki interaktywne. Wierzymy, że nawet najbardziej leniwemu kotu będzie trudno przejść obok nich obojętnie. Sprawdź, na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę.

Czym są zabawki interaktywne dla kotów?

Zastanawiasz się, czym różnią się tradycyjne zabawki, takie jak wędka czy piłka, od tych interaktywnych? Każda wspólna zabawa może pobudzać rozwój Twojego zwierzaka. Zabawki interaktywne zostały jednak stworzone w oparciu o naturalne instynkty kota i szczególnie mogą sprzyjać jego rozwojowi. Kot poprzez zabawę pobudza swoje zdolności fizyczne i umysłowe. Zostaje również zaspokojony jego wrodzony instynkt łowiecki. Dzięki czemu Twój pupil będzie mógł czuć się zadowolony i spełniony. Atrakcyjna gra to nie tylko miło spędzony czas, ale także odpowiednia dawka ruchu. Zwłaszcza starsze koty mogą mieć problem z jej zachowaniem, większą część dnia potrafią przesypać. Sen w ich przypadku jest niezwykle ważny, jednak właściwe proporcje powinny być zachowane, aby zwierzę było zdrowe i w pełni sił. Jeśli tradycyjne zabawki nie zachęcają Twojego kota do ruszenia się z kanapy, sprawdź koniecznie te, w wersji interaktywnej.

Zabawki interaktywne dla kotów łakomczuchów

Nic tak nie przyciąga kociej uwagi jak ulubione przekąski. To fakt, który warto wykorzystać i zapewnić pupilowi odpowiednią dawkę rozrywki oraz zaspokoić jego instynkt łowiecki. Zabawki, z których kot będzie mógł wyjadać przekąski to świetny sposób zarówno na kocich łakomczuchów, jak i niejadków. Zwierzę nauczy się jeść spokojnie i powoli. Atrakcyjna forma podania zachęci go do jedzenia. Zastanawiasz się, jakie produkty z tej serii będą dobre na początek interaktywnej zabawy? W naszym sklepie internetowym znajdziesz m.in.:

CATIT Senses 2.0 Digger - to zabawka wyposażona w specjalne kieliszki, z których kot może wyciągnąć smakołyki. Zwierzę musi się trochę nakombinować, a upolowane porcje są znacznie mniejsze niż zazwyczaj, co wydłuża czas jedzenia i rozrywki.
Labirynt na karmę - to nic innego jak automat na karmę w formie labiryntu. Przy jego pomocy mruczek będzie mógł poćwiczyć swój spryt oraz zwiększyć poziom zręczności.
Gra strategiczna - czyli propozycja dla większych kotów. Twój zwierzak lubi wyzwania? Jeśli tak, to gra będzie dla niego idealna. Przed zjedzeniem przekąski będzie musiał się trochę wysilić.

Interaktywna zabawa o każdej porze dnia.

Tor dla kota to świetny pomysł na rozrywkę nawet przy zgaszonym świetle. Koty o wiele lepiej niż ludzie radzą sobie po zmroku.Tor ze świecącą w ciemności piłeczką, którą można trącać łapką będzie jednak miłą atrakcją. Kto wie, może stanie się ulubioną zabawką Twojego pupila? Tor można łączyć na różne sposoby, dzięki czemu zabawa przez wiele wieczorów jest wręcz nieodzowna. Jeśli zwierzę opanuje dany tor, z łatwością zbudujesz inny, który będzie stanowił kolejne wyzwanie.

O czym pamiętać podczas zabawy?

Nie należy zapominać, że kot, w zależności od charakteru jest mniejszym lub większym drapieżnikiem. Nawet najwyższej jakości zabawka z czasem może ulec zniszczeniu i stanowić dla niego zagrożenie. Istotne, aby na bieżąco kontrolować, jak i czym kot się bawi. Jeśli zobaczysz jakieś uszkodzenia, nie pozwól na kontynuowanie zabawy. Jeśli masz więcej niż jedną zabawkę, warto ją od czasu do czasu schować lub wymienić na inną. Dzięki temu zwierzę nie znudzi się nią zbyt szybko.

Zabawki interaktywne dla kotów - dlaczego warto w nie zainwestować?

Aktywnie spędzony czas przyczyni się do poprawy kondycji Twojego kota. W przypadku zwierząt z nadwagą każda dawka ruchu jest na wagę złota. Jeśli zastanawiasz się, jak zachęcić futrzaka do ruszenia się z kanapy, to zabawki interaktywne są ku temu świetnym sposobem. Stworzone zostały w oparciu o wrodzony instynkt oraz zainteresowania kota. W tym artykule proponujemy zabawki interaktywne, od których warto zacząć dobrą przygodę. W naszym sklepie internetowym znajdziesz również inne warte uwagi propozycje. Jeśli Twój kot jest leniwy, ale lubi smakołyki, koniecznie zacznij od zabawki typu Gra strategiczna lub Labirynt na karmę. Dodatkową zachętą do zabawy mogą być także produkty wyposażone w kocimiętkę, która zadziała na mruczka zachęcająco i antystresowo. Zdajemy sobie sprawę, że każdy kot ma swoje upodobania. Radość i dobra zabawa Twojego pupila, to jeden z naszych priorytetów. Wierzymy, że w naszym bogatym asortymencie znajdziesz dla niego coś naprawdę wyjątkowego.

Autor:Malgorzata