• Kategorie
  • Szukaj
  • Maty do lizania dla kotów Lickimat

Maty do lizania dla kotów Lickimat

Sklep internetowy Kotamy posiada w ofercie innowacyjne i stylowe maty dla kotów marki LickiMat. 

Poprawiąją samopoczucie i zdrowie kotów. Wszystkie maty odstresowują, uspokajają i relaksują. Zwalczają lek i stres. To doskonała zabawa stymulująca umysłowo oraz zaspokajająca instynkt łowcy u kota. Sprawdza się u kociego niejadka, ponieważ uatrakcyjnia proces jedzenia. Lizanie powoduje produkcję śliny, jednocześnie zwiększając poczucie smaku i pobudzając apetyt. Sprawdza się także u kociego łasucha, ponieważ spowolnia proces jedzenia. Pozwala kotu cieszyć się nawet niewielką ilością jedzenia. Lizanie zwiększa poczucie smaku. Pomaga w dbaniu o higienę jamy ustnej - pomaga zachować świeży oddech, usuwa bakterie i niestrawione cząstki jedzenia z języka. Pomaga w podaniu suplementów i lekarstw. Powtarzające lizanie działa pozytywnie na kota, ponieważ uwalnia endorfiny do organizmu.  

Maty LickiMat to niezwykle prosty, skuteczny i wielozadaniowy produkt, który doceni każdy opiekun kota.

Maty poprawią samopoczucie i zdrowie kota. Maty odstresowują, uspokajają, relaksują, są bardzo skuteczne w zwalczaniu leku i stresu u zwierząt. To także zabawa stymulująca umysłowo oraz zaspokajająca kocie instynkty łowieckie. Sprawdzi się u niejadka, bo uatrakcyjni sam proces jedzenia, a także u łasucha, bo spowolni jedzenie. A jednocześnie pomoże w dbaniu o higienę jamy ustnej  

Mata LickiMat odstresuje i zrelaksuje kota.

Zaprojektowana tak, aby uspokoić twojego kota w stresujących sytuacjach. Wystarczy, że dasz ulubioną mokrą karmę lub miękką przekąskę swojego kota na matę, wypełniając wszystkie małe pęknięcia i szczeliny. Kot liże matę, aby zdobyć smakołyk. Powtarzające się lizanie działa kojąco na kota, ponieważ uwalnia endorfiny do organizmu. Uspokaja kota, a ponadto utrzymuje kota w stanie skupienia i zaangażowania. Pamiętaj, że nuda i brak stymulacji umysłowej mogą mieć poważne konsekwencje behawioralne i prowadzić nawet do depresji. Maty LickiMat® stymulują umysł zarówno u młodych kotów jak i seniorów

Dlaczego lizanie jest tak ważne dla kota? 

Lizanie jest dla kota bardzo ważną czynnością . Język kota jest trochę podobny do szczotki, wypustki, które się na nim znajdują służą do pielęgnacji sierści i utrzymania higieny. Ale lizanie u kota - oprócz zapewnienia higieny jest także formą relaksu - koty robią to po obudzenia się, jedzeniu, przed pójściem spać. Wylizują się w celu rozładowania stresu - ma to działanie uspokajające i rozładowujące napięcia. Powtarzające się lizanie uwalnia endorfiny, więc uspokaja kota . Jako odpowiedzialni opiekunowie powinniśmy zapewnić kotom możliwość rozładowania swoich emocji w odpowiedni sposób, aby mogły odreagowywać stresowe sytuacje i zaspokajać swoje naturalne potrzeby. Warto pamiętać, że koty silnie zestresowane potrafią wylizywać swoje ciało do krwi. Podanie w takiej sytuacji maty LickiMat® z ulubionym dodatkiem szybko poprawi komfort psychiczny zwierzaka.  

O firmie Innovative Pet Products

LickiMat® to innowacyjne produkty stworzone przez australijską firme Innovative Pet Products. Za główny cel swojej działalności firma postawiła tworzenie produktów dbających o zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt. Produkty wykonywane są z najwyższej jakości materiałów - nietoksycznych, bezpiecznych, wytrzymałych oraz przy użyciu najnowocześniejszych technik produkcyjnych. 

Do wyboru kilka ciekawych opcji. Każdy kot dopasuje matę do swoich potrzeb. 


copyright 2024 kotamy.com