• Kategorie
  • Szukaj
  • Sucha karma dla kotów z insektów Tomojo

Brak produktów do wyświetlenia

TOMOJO jest ekologiczną i kompletną karmą opartą na bazie wysokowartościowego białka z owadów.

Karma Tomojo dla kotów nie zawiera zbóż, jest lekkostrawna i łatwo przyswajalna. Została stworzona dla dorosłych kotów wszystkich ras, w tym również sterylizowanych. Odpowiednia dla kotów z alergią lub nietolerancją pokarmową.

W recepturze karm Tomojo tradycyjne mięso zastępują owady, które są źródłem wysokowartościowego białka bogatego w aminokwasy i kwasy tłuszczowe Omega-3 i -6. Owady pochodzą z wyspecjalizowanej i kontrolowanej hodowli. Jest to karma wolna od zbóż, glutenu, pszenicy, kukurydzy, soi, jajek, ryb, produktów mleczarskich.  Receptura zawiera minimalną ilość potencjalnych żywnościowych alergenów. Zawiera również składniki łatwo przyswajalne i smaczne dla kotów - owady i pektyny, a także dodatki z kategorii superfood - spirulina, nasiona chia, nasiona lnu i dobroczynne zioła – oregano, tymianek, szałwia, majeranek i pietruszka.  Tomojo to karma, która jest odpowiednia także w diecie eliminacyjnej. 

Karma z białkiem owadów

Białko pochodzące z owadów ma wyjątkowe atuty zdrowotne i ekologiczne! Ale nie wszystkie owady są takie same, tylko niektóre są szczególnie przydatne w żywieniu  psów. W naszej karmie stosujemy larwy Hermetia illucens (nazywana czarną muchą), która  posiada wyjątkowe wartości odżywcze i wysoki poziom zawartości białka, dodatkowo o wysokiej jakości. Jakość białka określa poziom zawartości aminokwasów - niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu: powstawanie przeciwciał, odnowy komórkowej itd. Badania wykazały, że larwy much Hermetia illucens zawierają surowe białka na poziomie 56%, a poziom aminokwasów jest wyższy niż w mięsie kurczaka. Poziom aminokwasów w białkach owadów osiąga 79% dla kotów, w  porównaniu do aminokwasów białka kurczaków, które są na poziomie  56%.